מיגרנה, אהובתי


שוחחתי השבוע עם מטופל על איזון. האם ההגעה למצב קיצוני, נפשי או פיזיולוגי, תוביל אותנו לאיזון הנדרש לנו מכוח האנרציה של החיים, או שמא עלינו לעבוד עבודה יומיומית, כדי לשמור על האיזון. המסקנה איננה חד משמעית, אך שנינו צודקים. לעיתים עליך לחוות חוויה קיצונית, בדיוק כמו הטרנספורמציה בין יין ליינג , על מנת לשנות את הפאזה.

והמיגרנה? היאוש והכאב, אותם אלה שיכולים להביאך עד כדי עילפון, הם הקיצון לדעתי. ומשם מתחיל הרצון להשתנות. את שאני כותבת, אני כותבת מניסיון של 25 שנות מיגרנה, ושנים של טיפולים ..גם כמטפלת וגם כמטפלת

ברפואה הסינית ישנם שלושה מצבים עיקריים שיכולים לגרום למיגרנה: מצב עודף, מצב חוסר או מצב סטגנציה. עודף יכול לבוא לידי ביטוי בעודף משקל או תזונה לקויה, עודף הזעה, עודף חום, עודף עצבים ומתח, חוסר איזון הורמונאלי שנגרם מלקיחת גלולות או תחליפים הורמונאלים בגיל המעבר. חוסר יכול לבוא לידי ביטוי ולהיגרם מ - ווסת ארוכה, הריונות לידות והנקות, שעות עבודה ארוכות או עבודה במשמרות, חוסר שינה, אנמיה, תזונה לקויה, חוסר בפעילות גופנית. סטגנציה תיווצר כאשר אין תנועה, כאשר יש חוסר גדול באנרגיה, וכאשר אכן ישנה תקיעות מורגשת כמו שרירים תפוסים , בעיות בעמוד השידרה וכד׳. כעת צריך לחשוב איך מתגברים על חוסר האיזון שנוצר, כאשר המטרה היא מניעת גורמי המיגרנה, הפחתת עוצמת ומשך ההתקף, הגדלת המרווחים בין התקף להתקף. הנה כמה הנחיות בסיסיות. זיכרו, המיגרנה הינה מחלה כרונית, על מנת להתגבר עליה יש צורך בטיפול ״כרוני״, טיפול מקיף לאורך תקופה. זהו איננו טיפול של כיבוי שרפות. 1. ראשית, אני מאד ממליצה על הפחתת המתח מאזור הצוואר, כתפיים, עמוד שדרה, גב תחתון. לכו לעיסוי מקצועי או טיפול הוסטאופתי, שיאצו או טווינא פעם בחודש לפחות. 2. עיסוי קרקפת - עם אצבעות הידיים, מסרק, או מקלות אכילה יפניים (צ׳ופסטיק) שהקצה שלהם עבה ואינו דוקר. הדבר יעורר את המערכת העיצבית ויזרים דם חדש לקרקפת על בסיס יומי. 3. עירכו יומן מדוקדק של היום שלכן. אני יודעת שזה מתיש, אך זה חשוב להבין היכן קצה גבול היכולת של הגוף שלך, ושם בדיוק המיגרנה לוקחת את המושכות לידיה ותוקפת. ביומן רישמו שעות שינה, מה אוכלים בכל ארוחה, האם חל שינוי במצב הרוח לאורך היום, פעילות גופנית, כאבים ומיחושים באזורים אחרים בגוף, וכל יציאה מחוץ לשיגרה היומיומית שלכן, נניח - נסיעה או טיול שבדרך כלל אינם קורים. תאמינו לי ..היומן הזה עוזר לי לשמור על ראש בריא היום. היומן הזה יוחלף עם הזמן, כעבור כמה שבועות בהקשבה פנימית לגוף. ללא כתיבה. באמצעות היומן נוכל לדעת כעבור תקופה מהן הסיבות למיגרנה. מה גורם לגוף לצאת מהאיזון שלו. 4. תנועה ונשימה. רבות נאמר על זה, אך חישבו רגע על חמצן נקי הזורם בגופכן, מרפא ומניע את הלא טהור החוצה. זהו הריפוי בנשימה ובתנועה. where there is stagnation there is pain. זהו משפט מתוך הכתבים העתיקים של הרפואה הסינית. היכן שיש תקיעות, חוסר תזוזה, חוסר תנועה, יש כאב. נשימה ותנועה ירפאו. אל תשכבו במיטה, אל תרבצו. היו בתנועה מתמדת, גם אם היא איטית - אמנויות לחימה כמו צי קונג וטאי צי מאד מומלצות. יצירת תנועה בגוף - זו המטרה. 5. כל המלצה של תזונה תינתן באופן אינדיבידואלי ומותאם באופן אישי לכל מטופלת ולכן לא אנקוט בהמלצות מסוג זה, מלבד הידועים כמו הימנעות מאלכוהול, הימנעות מג׳אנק פוד, חומרים משמרים וסוכר. 6. דיקור וצמחי מרפא. התנודות בחיים גורמים כולם לשינוי באיזון, אך על הגוף שלנו להישאר חזק ואיתן לנוכח התנודות. צמחי מרפא ודיקור יעזרו לגוף שלכם להתאזן, להתחזק, להזרים ולפתוח תקיעות פיזית ומחשבתית.

7. הפסקת טיפול תרופתי של משככי כאבים. גם משככי כאבים מסוג nsiads - אקמולים, אדוויל, במינון גבוה, ייצרו בגוף מצב של סבילות בתחילה ואז התמכרות. הסכנה בהתמכרות למשככי הכאבים מסוג זה היא שהם זמינים, זמינים מידי. להתמכרות סימנים של כאבים מכל הסוגים. גם כאבי ראש. לפני כמה שנים נפגשתי עם מנהלת מחלקת כאב באחד מבתי החולים בארץ. אחת השיטות לטיפול במיגרנה היא ראשית כל גמילה ממשככי כאבים באמצעות אשפוז של שבוע. אני מכירה את הפחד שעובר בגוף כשאין כדור למניעת כאבים, אני מכירה את הצורך בכדורים בתיק או במגירת השינה, אני מכירה את הרגיעה שאחרי לקיחת הכדור, גם אם הוא איננו עוזר, עדיין זה יוצר רוגע מסוים, שהנה, ניסית לעזור לעצמך. התחילו בלהפסיק לקחת את הכדורים.

8. איזון הורמונאלי באופן טבעי. ללא גלולות למניעת הריון. הסעיף הזה מוקדש לצעירות יותר, אלו שמקבלות את גזר דין הגלולות בגיל צעיר מידי כמובן מאליו בגלל האקנה, או בגלל חבר ראשון (יש היום שיטות נפלאות אחרות למניעת הריון, ולמינעת מחלות מין , על כך אכתוב בבלוג אחר), או בגלל כאבי מחזור, או בגלל האנדומיטריוזיס, או בגלל השחלות הפוליציסטיות. נסו שיטות אחרות לפני שאתן לוקחות את הגלולות, יש להן תופעות לוואי חמורות לעיתים, ולעיתים תופעות הלוואי הן מינוריות, אך פוגעות באיכות חייכן, כמו מיגרנות למשל. התיעצו עם מספר גניקולוגים, ערכו בדיקות דם, עשו הפסקה ברצף הגלולות ותראו מה משתנה בגוף שלכן, נסו רפואה טבעית כזו או אחרת. התיעצו ! מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה. באהבה מירב art by rebecca mason addams cara

#migrainמיגרנה #רפואהסינית #איזוןהורמונאלי #כאביראש #דיקור

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square